Książka Biblioteki cyfrowe

Bibliotekarz - oferty pracy

Pasmo informacyjne

Konkurs! Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart

Konkurs Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart to okazja do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. To przede wszystkim sposobność do poznania losów pozostawionych zakładek w książkach. Jeśli znalazłeś fascynującą zakładkę lub inny przedmiot w książce weź udział w naszym konkursie! Dołącz do zabawy i wygraj atrakcyjne nagrody!

Jeżeli i Ty znalazłeś ciekawą zakładkę lub nietypowy przedmiot w książce weź udział w II edycji naszego konkursu! Dołącz do zabawy i wygraj atrakcyjne nagrody!

Do wygrania także zestawy książkowe od granice.pl, szczegóły wkrótce!
Możesz opisać nie tylko standardowe zakładki, które odnalazłeś w trakcie lektury, ale także przeróżne przedmioty począwszy od widokówek, rysunków, banknotów, poprzez zasuszone kwiaty, łańcuszki, klipsy, serwetki...

ODKRYJ PRZESZŁOŚĆ O KIMŚ, KTO CZYTAŁ KSIĄŻKĘ PRZED TOBĄ I HISTORIĘ KRYJĄCĄ SIĘ ZA ODNALEZIONĄ ZAKŁADKĄ!

Napisz opowiadanie o swojej Zakładce z przeszłości, dodaj zdjęcie i wyślij pracę na adres lustrobiblioteki@gmail.com. Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników książek, bibliotekarzy i czytelników oraz wielbicieli słowa pisanego. Na zgłoszenia czekamy do 24.12.2013 roku.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Biblioteka Narodowa.

Biblioteko, dołącz do naszej akcji!

Bibliotekom w ramach konkursu sugerujemy organizację warsztatów kreatywnego tworzenia zakładek połączone z dyskusją oraz organizację wystaw ze skarbami pozostawionymi w książkach. Chcemy, aby konkurs pokazał, że czytanie książek jest modne, bo nigdy nie wiemy co możemy znaleźć na kartach lektury.

Inspiracje i kreatywne pomysły do realizacji spotkań w Waszych bibliotekach znajdziecie w zakładce Konkursy. Zapraszamy też do nasyłania fotorelacji ze spotkań i wystaw.

Przygotowaliśmy plakaty w formacie A2 dla bibliotek, wystarczy napisać na adres redakcja.lustrob@gmail.com podając dane adresowe - prześlemy je na nasz koszt. Plakaty można także pobrać, wydrukować i powiesić w bibliotece lub udostępnić na stronie www.

Konkurs wspierają Sokrates-IT, Granice.pl, Paperblanks, Ideadizajn oraz AleArte. Patronat medialny sprawują Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, BiblioNETka oraz w.bibliotece.pl.

Konkurs został przygotowany przez serwis Lustro Biblioteki. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są w zakładce Konkursy.